تبلیغات
football - امار بازی بارسا و ریال مادرید My title

امار بازی بارسا و ریال مادرید

چهارشنبه 8 دی 1389 07:13 ب.ظنویسنده : nima ghorbaniyan

 

21 روز تا ال کلاسیکو؛
کری خوانی داوید ویا برای کهکشانی های اسپانیا

خبرگزاری آریا- مهاجم بارسلونا معتقد است که در دیدار ال کلاسیکو بازیکنان رئال برای متوقف کردنش تنها می توانند به خشونت متوسل شوند.
به گزارش خبرنگار ورزشی آریا، داوید ویا با توجه به اینکه حدود 20 روز مانده تا دیدار رئال مادرید و بارسلونا، در اظهارنظری گفته است که: "زمانی که بازیکن والنسیا بودم، می دیدم که بازیکنان رئال و بارسا با هم رفتار خوبی دارند و انتظار نباید داشت که پویول یا ژاوی برای رئال بازی کنند یا کاسیاس برای بارسا اما آنها برای یکدیگر احترام زیادی قائل هستند اما زمانی که من برای والنسیا بازی می کردم، راموس و آلونسو تا می توانستند من را با لگد می زدند و این مربوط به زمانی است که آنها خیلی با من احساس راحتی نمی کردند."
ویا: بارسا سومین بار پیاپی به قهرمانی می رسد؛
وی همچنین قبول دارد که مورینیو با تغییرات تاکتیکی توانسته تا پیشرفت زیادی در رئال بوجود آورد اما نمی تواند مقابل بارسلونا که بسیار قدرتمند و توانمند است قد علم کند چراکه تنها هدف ما قهرمانی برای سومین سال پیاپی است.
ویا در مورد مورینیو می گوید: "او مربی بزرگی است که معمولا با تیم هایش قهرمان می شود، چلسی او قدرتمندترین تیمی بود که من در زمان حضور در والنسیا مقابل آن قرار گرفتم، آنها تیمی بسیار منظم و از نظر فیزیکی قوی بودند و ما می دانیم که می خواهد با رئال قهرمان لالیگا و  لیگ قهرمانان بشود اما مطمئنیم که تیم بهتری داریم ومی توانیم برای سومین بار پیاپی قهرمان لالیگا شویم."

رونالدو: از نیوکمپ وحشت دارم

خبرگزاری ایسکانیوز: مهاجم تیم رئال مادرید اسپانیا با اشاره به ال کلاسیکو و رویارویی این تیم مقابل بارسلونا در ورزشگاه آبی و اناری پوشان گفت: از نیوکمپ وحشت دارم.
به گزارش روز شنبه خبرنگار ورزشی خبرگزاری ایسکانیوز، کریستیانو رونالدو خاطرنشان کرد: بازی با بارسلونا همیشه سخت بوده است و ما می دانیم که در این بازی بزرگ باید آنها را شکست دهیم.
وی ادامه داد: البته قبل از دیدار با بارسال یک بازی سخت دیگر داریم که باید ابتدا در آن بازی نتیجه خوبی را دریافت کنیم تا بتوانیم به مصاف حریف خودمان برویم.
وی افزود: شاید این گفتن اینکه جو ورزشگاه نیوکمپ وحشت آور است از زبان یک بازیکن رئال ناخوشایند باشد اما من به این نکته اذعان دارم.
رونالدو عنوان کرد: تصور من از ورزشگاه رئال یک خانه زیبا است در حالیکه نیوکمپ را محل مناسبی برای تفریح یک خانواده نمی دانم.
دو تیم بارسلونا و رئال مادرید اسپانیا هفتم آذر ماه سال جاری ال کلاسیکو را برگزار خواهند کرد.

بارسلونا بار دیگر تیم پیروز ال کلاسیکو لقب گرفت و رئال مادرید بار دیگر با تقبل شکستی سنگین، صدر جدول را به میزبانش تحویل داد.

هرچند که رئال مادرید با صدرنشینی گام به نوکمپ گذاشته بود، ولی در نهایت با سرافکندگی و شرمندگی پس از تقبل اولین شکستش در رقابتهای این فصل، به خانه بازخواهد گشت.

بازی با گل زودهنگام چابی ارناندس آغاز شد. ستاره اسپانیایی بارسا در دقیقه 9 توانست گل اول تیمش را به ثمر برساند و در دقیقه 17 بازی، این پدرو بود که بازی را 0-2 کرد

رئالی ها در جریان بازی حرف زیادی برای گفتن نداشتند و حتی نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه والدس خلق کنند

در دقایق میانی نیمه اول بود که کریس رونالدو برای پرتاب توپی که توسط بازیکنان بارسا به بیرون رفته بود، به خط کناری زمین رفت.این توپ در دستان گواردیولا بود و رونالدو برای آنکه توپ را از دستان گواردیولا بگیرد، او را هل داد.

همین موضوع سبب عصبانیت بازیکنان بارسا شد و تعدادی از بازیکنان بارسا، از جمله اینیستا به سمت ستاره پرتغالی هجوم آوردند. بازی برای دقایقی به تشنج کشیده شد و درگیری هایی در میدان رخ داد ولی در نهایت دنبال شد.

نیمه اول مسابقه با برتری 0-2 تیم میزبان به پایان رسید ولی این پایان کار برای آقای خاص و شاگردانش نبود.

بارسا نیمه دوم را طوفانی تر از نیمه اول آغاز کرد و داوید ویا در دقیقه 54 توانست برای سومین بار برای بارسا به گل برسد. گلزنی های بارسا همچنان ادامه داشت ولی  بازیکنان رئال در واکنش نشان دادن ناکام بودند.البته ویا در جریان به ثمر رساندن این گل، در آفسایدی میلی متری قرار داشت؛ هرچند که تشخیص این آفساید کار سختی بود و داور به اشتباه و بدون اعلام کردن این آفساید، گل سوم بارسارا پذیرفت

تنها 2 دقیقه بعد ویا بار دیگر برای بارسا گلزنی کرد تا شاگردان مورینیو بیش از پیش تحقیر شوند. چهره مایوس بازیکنان رئال، خود گویای همه چیز بود..ولی حتی این هم پایان کار کهکشانی ها نبود.

جفرن، بازیکن جوان و تازه وارد بارسا ، در دقیقه 90 برای بار پنجم دروازه کاسیاس را باز کرد تا روز بد کهکشانی ها در نوکمپ کامل شود.

بازیکنان رئال در جریان مسابقه عصبی بودند و داور مسابقه چندین بار، بازیکنان دو تیم را با کارت زرد جریمه می کرد.در دقایق پایانی بازی، در پی خطای خشن سرخیو راموس برروی مسی در میانه میدان بود که بار دیگر درگیری ها شدت گرفت..چهار یا پنج بازیکن از هر دو تیم با هم درگیر شدند. سرخیو راموس که کنترل اعصابش را از دست داده بود، با دست به چانه پویول کوبید و او را نیز نقش بر زمین کرد..درگیری ها به کنار زمین کشیده شد و اعضای کادر فنی و بازیکنان ذخیره دو تیم سعی در آرام کردن ماجرا داشتند.در این زمان، چند نفر از هواداران حاضر در ورزشگاه ، با لیزر به داور مسابقه حمله کردند

در نهایت داور مسابقه پس از اتمام 3 دقیقه وقت اضافه نیمه دوم در سوت خود دمید تا هواداران بارسا بیش از پیش غرق در شادی و شعف شوند.

کاتالونیایی ها با تحقیر رئال در نوکمپ و کسب سه امتیاز این بازی توانستند با 34امتیاز به صدرنشینی رئال پایان دهند. کهکشانی ها هم که از کسب امتیاز در دیدار دوشنبه شب نوکمپ ناکام ماندند با 32 امتیاز همچنان در رده دوم قرار گرفتند

ویا :گرفتن صدر جدول از همه چیز مهمتر بود

داوید ویا پس از درخشش در ال كلاسیكو با به ثمررساندن دو گل گفت: پس گرفتن صدرجدول از رئال مادرید مهمترین نتیجه پیروزی در ال كلاسیكو بود.

 تیم فوتبال بارسلونا دوشنبه شب در هفته سیزدهم لیگا مقابل رئال مادرید به میدان رفت و با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید. داوید ویا كه تابستان امسال از والنسیا راهی نوكمپ شد دو بار برای آبی اناری‌ها گلزنی كرد.

ویا در پایان بازی درباره عملكرد تیم گفت: بازی بسیار خوبی انجام دادیم و از ابتدا برای این پیروزی به میدان رفته بودیم و خوشبختانه توانستیم به آن دست پیدا كنیم. پیروزی برای ما در این دیدار حیاتی بود چرا كه می‌خواستیم صدرجدول را از مادریدی‌ها پس بگیریم.

ستاره ملی‌پوش بارسلونا با ابراز رضایت با برتری مقابل رقیب سنتی گفت: اكنون از آنها دو امتیاز جلو هستیم و باید به سختی تلاش كنیم تا بتوانیم این برتری را تا پایان فصل حفظ كنیم چرا كه هنوز در ماه نوامبر هستیم و راه زیادی تا پایان فصل پیش رو داریم. جام قهرمانی به یك بازی وابسته نیست و به تیم پیروز در ال كلاسیكو هیچ جامی نمی‌دهند.

ویا در پایان گفت: همه چیز برای ما عالی بود و دیگر نمی‌توانستیم انتظار بیشتری از خودمان داشته باشیم.

گواردیولا، اولین مربی با 5 برد در 5 حضور اولش در ال کلاسیکو

پپ گواردیولا دوشنبه شب توانست به پنجمین پیروزی متوالی اش در مصاف با رئال مادریددست یابد و این اتفاقی است که هیچ یک از مربیان بارسا در 5 حضور اولشان برروی نیمکت مربیگری این تیم تجربه نکرده بودند.


 

به نظر می رسد که مربی جوان بارسا به افتخار آفرینی هایش برروی نیمکت این تیم ادامه می دهد و رکورد شکنی های او همچنان ادامه دارد.

علاوه بر این، بارسا با برد دوشنبه شب ، توانست با رکورد 5 پیروزی متوالی در ال کلاسیکو که پیش از این به نام رئال و پس از 5 پیروزی متوالی این تیم درطول سالهای 1962 تا 1965 ثبت شده بود، برابری کند. نوکمپ دوشنبه شب را هرگز فراموش نمی کند و نام گواردیولا در تاریخ تیم آبی اناری پوش ثبت خواهد شد.

بارسلونا بهترین تیم 10 سال گذشته جهان شد

در این رده بندی تیم بارسلونا اسپانیا با 2459 امتیاز بهترین تیم باشگاهی جهان در 10 سال گذشته نام گرفت. تیم‌های منچستریونایتد انگلستان با 2436 امتیاز، لیورپول انگلستان با 2362 امتیاز رتبه‌های دوم و سوم این رده بند‌ی قرار گرفتند.

ششصدو هشتاد و چار پاس به رنگ بارسا: مروری بر آمار و ارقام ال کلاسیکو

بازیکنان بارسلونا طی پیروزی خیره کننده 0-5 خود در بازی دوشنبه شب برابر رئال مادرید در ورزشگاه نئوکمپ، رکورد جالب توجه بیش از 600 پاس را ثبت کردند.

آنها با 684 پاس، که از این تعداد 89% پاس سالم ارسال شد، در مجموع 76/608 بار پاس‌های صحیح را برای هم تیمی‌های خود ارسال کردند. در آن سوی میدان، رئالیها تنها موفق شدند از مجموع 331 پاس، حدود 74% یا سه چهارم از پاس‌هایشان را به درستی ارسال کرده که این آمار بیانگر آنست که 94/224 بار پاس سالم برای بازیکنان سفیدپوش رئال ارسال شده است.

در مجموع بارسلونا 67% و رئال 33% از مالکیت توپ را در اختیار داشت، و در عین حال از 15 بار شوتی که به سمت دروازه رئال شلیک کردند، 5 بار موفق به گلزنی شدند.

از مجموع ضربات شلیک شده به سمت دروازه حریف، بارسا 15 بار اقدام به شوت‌زنی کرد که البته 5 بار هم دروازه رئال را گشود، اما رئالیها تنها دو بار شوتزنی دروازه ویکتور والدس را تهدید کردند.

لازم به ذکر است که برترین بازیکن زمین جابی هافبک بارسلونا بود که طی 87 دقیقه حضور در میدان، 110 پاس سالم را برای هم تیم‌هایش ارسال کرد.

آمار بازی

 

بارسلونا

 

رئال مادرید

15

شوت

5

6

شوت در چارچوب

2

684

پاس‌های ارسالی

331

89% 

پاس‌های سالم

74%

67%

درصد مالکیت توپ

33%

12

خطا

16

5

کارت زرد

7

0

کارت قرمز

1


 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

  • نویسندگان

  • نظرسنجی

  • آخرین پست ها

  • آرشیو

  •  
    }

    E5F91;بزار E5F91;ایگان وبلاگ